weather

USD 2.6352

EURO 3.0778

RUR(100) 3.329

search

Каго ўзнагароджвалі на раённым свяце «Дажынкі-2020» ў вёсцы Будча‎. Шмат фота

Урачыстая цырымонія ўзнагароджання лепшых аграрыяў Ганцавіцкага раёна адбылася на галоўнай сцэне раённага свята «Дажынкі-2020», 19 верасня 2020 года.

 Каго ўзнагароджвалі на раённым свяце «Дажынкі-2020» ў вёсцы Будча
Каго ўзнагароджвалі на раённым свяце «Дажынкі-2020» ў вёсцы Будча / Фото: Сяргей Багроў

За дасягненне высокіх паказчыкаў на ўборцы ўраджаю збожжавых і зернебабовых культур, пераможцамі раённага спаборніцтва сярод сельскагаспадарчых і іншых арганізацый сталі:

Першае месца – адкрытае акцыянернае таварыства «Будча», дырэктар Мышкавец Сяргей Мікалаевіч;

Мышкавец Сяргей Мікалаевіч
Мышкавец Сяргей Мікалаевіч / Фото: Сяргей Багроў

Другое месца – адкрытае акцыянернае таварыства «Ганцавіцкі райаграсервіс», выконваючы дырэктар Ліхтар Людміла Раманаўна;

Ліхтар Людміла Раманаўна
Ліхтар Людміла Раманаўна / Фото: Сяргей Багроў

Трэцяе месца – камунальнае сельскагаспадарчае ўнітарнае прадпрыемства «Бярозавец», выконваючы абавязкі дырэктара Насеня Аляксандр Фёдаравіч.

Насеня Аляксандр Фёдаравіч
Насеня Аляксандр Фёдаравіч / Фото: Сяргей Багроў

За дасягненне максімальнага ўмоўнага намалоту зерня на камбайн пры высокай якасці работ на ўборцы збожжавых і зернебабовых культур, сярод старэйшых камбайнераў і камбайнераў, дыпломы і грашовыя прэміі атрымалі:

Першае месца – экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы», старэйшы камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч і камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч, якія намалацілі 1496 тон умоўнага зерня.

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы», старэйшы камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч і камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч
Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы», старэйшы камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч і камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч / Фото: Сяргей Багроў

Другое месца – экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне», старэйшы камбайнер Кісялевіч Сяргей Іванавіч і камбайнер Кісялевіч Аляксей Сяргеевіч, якія намалацілі 1098 тон умоўнага зерня.

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне», старэйшы камбайнер Кісялевіч Сяргей Іванавіч і камбайнер Кісялевіч Аляксей Сяргеевіч
Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне», старэйшы камбайнер Кісялевіч Сяргей Іванавіч і камбайнер Кісялевіч Аляксей Сяргеевіч / Фото: Сяргей Багроў

Трэцяе месца – экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча», старэйшы камбайнер Дайлід Ігар Іванавіч і камбайнер Давыдаў Уладзіслаў Мікалаевіч, якія намалацілі 1084 тоны умоўнага зерня.

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча»
Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча» / Фото: Сяргей Багроў

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча»
Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча» / Фото: Сяргей Багроў

За дасягненне максімальнай умоўнай колькасці перавезенага збожжа, сярод вадзіцелей і маладых вадзіцелей транспартных сродкаў, дыпломы і грашовыя прэміі атрымалі:

Першае месца – Мініч Міхаіл Аляксандравіч, вадзіцель камунальнае сельскагаспадарчае ўнітарнае прадпрыемства «Бярозавец», які перавёз 1910 тон умоўнага зерня;

Мініч Міхаіл Аляксандравіч
Мініч Міхаіл Аляксандравіч / Фото: Сяргей Багроў

Другое месца – Рабцэвіч Уладзімір Іванавіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне», які перавёз 1807 тон умоўнага зерня;

Рабцэвіч Уладзімір Іванавіч
Рабцэвіч Уладзімір Іванавіч / Фото: Сяргей Багроў

Трэцяе месца – Сенько Віктар Іванавіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Дубнякі», які перавёз 1789 тон умоўнага зерня;

Сенько Віктар Іванавіч
Сенько Віктар Іванавіч / Фото: Сяргей Багроў

За дасягненне максімальнага паказчыка па ўмоўнай колькасці апрацаванага збожжа, сярод аператараў зернесушыльных ўстановак, дыпломы і грашовыя прэміі атрымалі:

Першае месца – Муха Мікалай Мікалаевіч, старэйшы аператар камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец», які прасушыў 13323 тоны умоўнага апрацаванага зерня;

Муха Мікалай Мікалаевіч
Муха Мікалай Мікалаевіч / Фото: Сяргей Багроў

Другое месца – Канановіч Ірына Сцяпанаўна, старэйшы аператар, адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы», якая прасушыла 5857 тон умоўнага апрацававнага зерня;

Канановіч Ірына Сцяпанаўна
Канановіч Ірына Сцяпанаўна / Фото: Сяргей Багроў

Трэцяе месца – Войцік Станіслаў Іванавіч, старэйшы аператар, камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец», які прасушыў 5616 тон умоўнага апрацаванага зерня;

Войцік Станіслаў Іванавіч
Войцік Станіслаў Іванавіч / Фото: Сяргей Багроў

За дасягненне ў сельскагаспадарчых і іншых арганізацыях найбольшага выхаду збожжа на адзін бала-гектар ворных зямель дыплом і грашовая прэмія ўручана Бувака Але Сцяпанаўне, галоўнаму аграному адкрытага акцыянернага таварыства «Будча».

Бувака Ала Сцяпанаўна
Бувака Ала Сцяпанаўна / Фото: Сяргей Багроў

За дасягненне найбольшай сезоннай выпрацоўкі на ўмоўны збожжавы камбайн дыплом і грашовая прэмія атрымаў Занька Ўладзімір Ануфрыевіч, галоўны інжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Дубнякі».

Занька Ўладзімір Ануфрыевіч
Занька Ўладзімір Ануфрыевіч / Фото: Сяргей Багроў

Фото: Сяргей Багроў

За шматгадовую добрасумленную працу ў сістэме аграпрамысловай вытворчасці Ганаровай граматай камітэта па сельскай гаспадарцы і харчаванню Брэсцкага абласнога выканаўчага камітэта ўзнагароджаны:

Мяцельскі Аляксандр Паўлавіч, галоўны дзяржаўны інспектар упраўлення па сельскай гаспадарцы і харчаванню Ганцавіцкага райвыканкама;

Мяцельскі Аляксандр Паўлавіч
Мяцельскі Аляксандр Паўлавіч / Фото: Сяргей Багроў

Крук Віталій Сцяпанавіч, галоўны аграном адкрытага акцыянернага таварыства «Дубнякі».

Крук Віталій Сцяпанавіч
Крук Віталій Сцяпанавіч / Фото: Сяргей Багроў

За шматгадовую добрасумленную працу, высокі прафесіяналізм, актыўны ўдзел у прафсаюзным жыцці і працоўную перамогу падчас уборкі ўраджаю 2020 года Пісьмом падзякі Брэсцкага абкама прафсаюза працаўнікоў аграпрамысловага комплексу ўзнагароды атрымалі:

Бувака Сяргей Мікалаевіч, дырэктар адкрытага акцыянернага таварыства «Любашава»;

Бувака Сяргей Мікалаевіч
Бувака Сяргей Мікалаевіч / Фото: Сяргей Багроў

Ліхтар Людміла Раманаўна, выконваючы дырэктар адкрытага акцыянернага таварыства «Ганцавіцкі райаграсервіс»;

Ліхтар Людміла Раманаўна
Ліхтар Людміла Раманаўна / Фото: Сяргей Багроў

Пічыц Галіна Раманаўна, галоўны аграном адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы»;

Пічыц Галіна Раманаўна
Пічыц Галіна Раманаўна / Фото: Сяргей Багроў

Занька Іван Рыгоравіч, старэйшы камбайнер адкрытага акцыянернага таварыства «Люсіна Агра».

Занька Іван Рыгоравіч
Занька Іван Рыгоравіч / Фото: Сяргей Багроў

Падзяка Брэсцкага абкама прафсаюза працаўнікоў аграпрамысловага комплексу ўручана:

Макарэвічу Станіславу Міхайлавічу, майстру вытвочага навучання дзяржаўнай установы адукацыі “Ганцавіцкі прафесійны ліцэй сельскагаспадарчай вытворчасці”;

Макарэвіч Станіслаў Міхайлавіч
Макарэвіч Станіслаў Міхайлавіч / Фото: Сяргей Багроў

Пракапчуку Васілію Пятровічу, майстру вытвочага навучання дзяржаўнай установы адукацыі “Ганцавіцкі прафесійны ліцэй сельскагаспадарчай вытворчасці”.

Пракапчук Васіль Пятровіч
Пракапчук Васіль Пятровіч / Фото: Сяргей Багроў

Пісьмом падзякі Ганцавіцкай раённай прафсаюзнай арганізацыі работнікаў аграпрамысловага комплексу ўзнагароджаны:

Насеня Аляксандр Фёдаравіч, выконваючы абавязкі дырэктара, галоўны аграном камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец»;

Насеня Аляксандр Фёдаравіч
Насеня Аляксандр Фёдаравіч / Фото: Сяргей Багроў

Курловіч Міхаіл Васільевіч, галоўны інжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы»;

Курловіч Міхаіл Васільевіч
Курловіч Міхаіл Васільевіч / Фото: Сяргей Багроў

Пабудзей Алег Васільевіч, галоўны інжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Крышылавічы»;

Пабудзей Алег Васільевіч
Пабудзей Алег Васільевіч / Фото: Сяргей Багроў

Бруй Дзмітрый Васільевіч, галоўны аграном адкрытага акцыянернага таварыства «Люсіна Агра»;

Бруй Дзмітрый Васільевіч
Бруй Дзмітрый Васільевіч / Фото: Сяргей Багроў

Дрозд Наталля Аляксандраўна, повар адкрытага акцыянернага таварыства «Ганцавіцкі райаграсервіс».

Дрозд Наталля Аляксандраўна
Дрозд Наталля Аляксандраўна / Фото: Сяргей Багроў

Каштоўныя падарункі Ганцавіцкай раённай прафсаюзнай арганізацыі работнікаў аграпрамысловага комплексу атрымалі:

Муха Наталля Юльянаўна, аграном-семенавод камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец”;

Муха Наталля Юльянаўна
Муха Наталля Юльянаўна / Фото: Сяргей Багроў

Рылка Яніна Аляксандраўна, загадчык цэнтральнага склада камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец”.

Рылка Яніна Аляксандраўна
Рылка Яніна Аляксандраўна / Фото: Сяргей Багроў

За дабрасумленную працу падчас уборкі ўраджаю 2020 года, граматамі каштоўнымі падарункамі Ганцавіцкага раённага аб’яднання арганізацый прафсаюзаў, уваходзячых у федырацыю прафсаюзаў Беларусі узнагароджаны:

Сямейны экіпаж у складзе Валасюка Анатолія Станіслававіча і Валасюка Алега Анатольевіча адкрытага акцыянернага таварыства «Ганцавіцкі райаграсервіс»;

Валасюк Анатоль Станіслававіч і Валасюк Алег Анатольевіч
Валасюк Анатоль Станіслававіч і Валасюк Алег Анатольевіч / Фото: Сяргей Багроў

Жалезны Ўладзімір Аляксандравіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Люсіна Агра»;

Жалезны Ўладзімір Аляксандравіч
Жалезны Ўладзімір Аляксандравіч / Фото: Сяргей Багроў

Цыбулька Анатоль Аляксандравіч, аператар КЗС, адкрытага акцыянернага таварыства «Любашава».

Цыбулька Анатоль Аляксандравіч
Цыбулька Анатоль Аляксандравіч / Фото: Сяргей Багроў

Каштоўны падарунак і граматы Ганцавіцкага раённага камітэта грамадскага аб’яднання “БРСМ” атрымаў маладзежны экіпаж ў складзе Сукача Анатолія Андрэевіча і Яршова Аляксандра Уладзіміравіча, камбайнераў адкрытага акцыянернага таварыства «Будча”, заняўшых 1 месца;

Маладзежны экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча”
Маладзежны экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча” / Фото: Сяргей Багроў

За добрасумленную працу, асабісты ўклад, актыўны ўдзел пад час правядзення ўборачнай кампаніі 2020 года, каштоўнымі падарункамі Ганцавіцкай раённай арганізацыі рэспубліканскага грамадскага аб’яднання “Белая Русь” узнагароджаны:

Ярашэвіч Вольга Сяргееўна, інжынер па тэхніцы бяспекі адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне”;

Ярашэвіч Вольга Сяргееўна
Ярашэвіч Вольга Сяргееўна / Фото: Сяргей Багроў

Стрэльчык Яўгеній Мікалаевіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Любашава”;

Стрэльчык Яўгеній Мікалаевіч
Стрэльчык Яўгеній Мікалаевіч / Фото: Сяргей Багроў

Муха Уладзімір Іосіфавіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Крышылавічы”.

Муха Уладзімір Іосіфавіч
Муха Уладзімір Іосіфавіч / Фото: Сяргей Багроў

Подпишитесь на наш канал
comments powered by HyperComments
Материалы по теме
Из рубрики