weather

USD 2.5782

EURO 3.1288

RUR(100) 3.4135

search

Каго ўзнагароджвалі на раённым свяце «Дажынкі-2020» ў вёсцы Будча‎. Шмат фота

Урачыстая цырымонія ўзнагароджання лепшых аграрыяў Ганцавіцкага раёна адбылася на галоўнай сцэне раённага свята «Дажынкі-2020», 19 верасня 2020 года.

Каго ўзнагароджвалі на раённым свяце «Дажынкі-2020» ў вёсцы Будча
Каго ўзнагароджвалі на раённым свяце «Дажынкі-2020» ў вёсцы Будча / Фото: Сяргей Багроў

За дасягненне высокіх паказчыкаў на ўборцы ўраджаю збожжавых і зернебабовых культур, пераможцамі раённага спаборніцтва сярод сельскагаспадарчых і іншых арганізацый сталі:

Першае месца – адкрытае акцыянернае таварыства «Будча», дырэктар Мышкавец Сяргей Мікалаевіч;

Мышкавец Сяргей Мікалаевіч

Мышкавец Сяргей Мікалаевіч

Другое месца – адкрытае акцыянернае таварыства «Ганцавіцкі райаграсервіс», выконваючы дырэктар Ліхтар Людміла Раманаўна;

Ліхтар Людміла Раманаўна

Ліхтар Людміла Раманаўна

Трэцяе месца – камунальнае сельскагаспадарчае ўнітарнае прадпрыемства «Бярозавец», выконваючы абавязкі дырэктара Насеня Аляксандр Фёдаравіч.

Насеня Аляксандр Фёдаравіч

Насеня Аляксандр Фёдаравіч

За дасягненне максімальнага ўмоўнага намалоту зерня на камбайн пры высокай якасці работ на ўборцы збожжавых і зернебабовых культур, сярод старэйшых камбайнераў і камбайнераў, дыпломы і грашовыя прэміі атрымалі:

Першае месца – экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы», старэйшы камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч і камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч, якія намалацілі 1496 тон умоўнага зерня.

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы», старэйшы камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч і камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы», старэйшы камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч і камбайнер Крупеніч Сяргей Васільевіч

Другое месца – экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне», старэйшы камбайнер Кісялевіч Сяргей Іванавіч і камбайнер Кісялевіч Аляксей Сяргеевіч, якія намалацілі 1098 тон умоўнага зерня.

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне», старэйшы камбайнер Кісялевіч Сяргей Іванавіч і камбайнер Кісялевіч Аляксей Сяргеевіч

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне», старэйшы камбайнер Кісялевіч Сяргей Іванавіч і камбайнер Кісялевіч Аляксей Сяргеевіч

Трэцяе месца – экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча», старэйшы камбайнер Дайлід Ігар Іванавіч і камбайнер Давыдаў Уладзіслаў Мікалаевіч, якія намалацілі 1084 тоны умоўнага зерня.

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча»

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча»

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча»

Экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча»

За дасягненне максімальнай умоўнай колькасці перавезенага збожжа, сярод вадзіцелей і маладых вадзіцелей транспартных сродкаў, дыпломы і грашовыя прэміі атрымалі:

Першае месца – Мініч Міхаіл Аляксандравіч, вадзіцель камунальнае сельскагаспадарчае ўнітарнае прадпрыемства «Бярозавец», які перавёз 1910 тон умоўнага зерня;

Мініч Міхаіл Аляксандравіч

Мініч Міхаіл Аляксандравіч

Другое месца – Рабцэвіч Уладзімір Іванавіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне», які перавёз 1807 тон умоўнага зерня;

Рабцэвіч Уладзімір Іванавіч

Рабцэвіч Уладзімір Іванавіч

Трэцяе месца – Сенько Віктар Іванавіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Дубнякі», які перавёз 1789 тон умоўнага зерня;

Сенько Віктар Іванавіч

Сенько Віктар Іванавіч

За дасягненне максімальнага паказчыка па ўмоўнай колькасці апрацаванага збожжа, сярод аператараў зернесушыльных ўстановак, дыпломы і грашовыя прэміі атрымалі:

Першае месца – Муха Мікалай Мікалаевіч, старэйшы аператар камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец», які прасушыў 13323 тоны умоўнага апрацаванага зерня;

Муха Мікалай Мікалаевіч

Муха Мікалай Мікалаевіч

Другое месца – Канановіч Ірына Сцяпанаўна, старэйшы аператар, адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы», якая прасушыла 5857 тон умоўнага апрацававнага зерня;

Канановіч Ірына Сцяпанаўна

Канановіч Ірына Сцяпанаўна

Трэцяе месца – Войцік Станіслаў Іванавіч, старэйшы аператар, камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец», які прасушыў 5616 тон умоўнага апрацаванага зерня;

Войцік Станіслаў Іванавіч

Войцік Станіслаў Іванавіч

За дасягненне ў сельскагаспадарчых і іншых арганізацыях найбольшага выхаду збожжа на адзін бала-гектар ворных зямель дыплом і грашовая прэмія ўручана Бувака Але Сцяпанаўне, галоўнаму аграному адкрытага акцыянернага таварыства «Будча».

Бувака Ала Сцяпанаўна

Бувака Ала Сцяпанаўна

За дасягненне найбольшай сезоннай выпрацоўкі на ўмоўны збожжавы камбайн дыплом і грашовая прэмія атрымаў Занька Ўладзімір Ануфрыевіч, галоўны інжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Дубнякі».

Занька Ўладзімір Ануфрыевіч

Занька Ўладзімір Ануфрыевіч

Каго ўзнагароджвалі на раённым свяце «Дажынкі-2020» ў вёсцы Будча‎. Шмат фота

За шматгадовую добрасумленную працу ў сістэме аграпрамысловай вытворчасці Ганаровай граматай камітэта па сельскай гаспадарцы і харчаванню Брэсцкага абласнога выканаўчага камітэта ўзнагароджаны:

Мяцельскі Аляксандр Паўлавіч, галоўны дзяржаўны інспектар упраўлення па сельскай гаспадарцы і харчаванню Ганцавіцкага райвыканкама;

Мяцельскі Аляксандр Паўлавіч

Мяцельскі Аляксандр Паўлавіч

Крук Віталій Сцяпанавіч, галоўны аграном адкрытага акцыянернага таварыства «Дубнякі».

Крук Віталій Сцяпанавіч

Крук Віталій Сцяпанавіч

За шматгадовую добрасумленную працу, высокі прафесіяналізм, актыўны ўдзел у прафсаюзным жыцці і працоўную перамогу падчас уборкі ўраджаю 2020 года Пісьмом падзякі Брэсцкага абкама прафсаюза працаўнікоў аграпрамысловага комплексу ўзнагароды атрымалі:

Бувака Сяргей Мікалаевіч, дырэктар адкрытага акцыянернага таварыства «Любашава»;

Бувака Сяргей Мікалаевіч

Бувака Сяргей Мікалаевіч

Ліхтар Людміла Раманаўна, выконваючы дырэктар адкрытага акцыянернага таварыства «Ганцавіцкі райаграсервіс»;

Ліхтар Людміла Раманаўна

Ліхтар Людміла Раманаўна

Пічыц Галіна Раманаўна, галоўны аграном адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы»;

Пічыц Галіна Раманаўна

Пічыц Галіна Раманаўна

Занька Іван Рыгоравіч, старэйшы камбайнер адкрытага акцыянернага таварыства «Люсіна Агра».

Занька Іван Рыгоравіч

Занька Іван Рыгоравіч

Падзяка Брэсцкага абкама прафсаюза працаўнікоў аграпрамысловага комплексу ўручана:

Макарэвічу Станіславу Міхайлавічу, майстру вытвочага навучання дзяржаўнай установы адукацыі “Ганцавіцкі прафесійны ліцэй сельскагаспадарчай вытворчасці”;

Макарэвіч Станіслаў Міхайлавіч

Макарэвіч Станіслаў Міхайлавіч

Пракапчуку Васілію Пятровічу, майстру вытвочага навучання дзяржаўнай установы адукацыі “Ганцавіцкі прафесійны ліцэй сельскагаспадарчай вытворчасці”.

Пракапчук Васіль Пятровіч

Пракапчук Васіль Пятровіч

Пісьмом падзякі Ганцавіцкай раённай прафсаюзнай арганізацыі работнікаў аграпрамысловага комплексу ўзнагароджаны:

Насеня Аляксандр Фёдаравіч, выконваючы абавязкі дырэктара, галоўны аграном камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец»;

Насеня Аляксандр Фёдаравіч

Насеня Аляксандр Фёдаравіч

Курловіч Міхаіл Васільевіч, галоўны інжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Хатынічы»;

Курловіч Міхаіл Васільевіч

Курловіч Міхаіл Васільевіч

Пабудзей Алег Васільевіч, галоўны інжынер адкрытага акцыянернага таварыства «Крышылавічы»;

Пабудзей Алег Васільевіч

Пабудзей Алег Васільевіч

Бруй Дзмітрый Васільевіч, галоўны аграном адкрытага акцыянернага таварыства «Люсіна Агра»;

Бруй Дзмітрый Васільевіч

Бруй Дзмітрый Васільевіч

Дрозд Наталля Аляксандраўна, повар адкрытага акцыянернага таварыства «Ганцавіцкі райаграсервіс».

Дрозд Наталля Аляксандраўна

Дрозд Наталля Аляксандраўна

Каштоўныя падарункі Ганцавіцкай раённай прафсаюзнай арганізацыі работнікаў аграпрамысловага комплексу атрымалі:

Муха Наталля Юльянаўна, аграном-семенавод камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец”;

Муха Наталля Юльянаўна

Муха Наталля Юльянаўна

Рылка Яніна Аляксандраўна, загадчык цэнтральнага склада камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства «Бярозавец”.

Рылка Яніна Аляксандраўна

Рылка Яніна Аляксандраўна

За дабрасумленную працу падчас уборкі ўраджаю 2020 года, граматамі каштоўнымі падарункамі Ганцавіцкага раённага аб’яднання арганізацый прафсаюзаў, уваходзячых у федырацыю прафсаюзаў Беларусі узнагароджаны:

Сямейны экіпаж у складзе Валасюка Анатолія Станіслававіча і Валасюка Алега Анатольевіча адкрытага акцыянернага таварыства «Ганцавіцкі райаграсервіс»;

Валасюк Анатоль Станіслававіч і Валасюк Алег Анатольевіч

Валасюк Анатоль Станіслававіч і Валасюк Алег Анатольевіч

Жалезны Ўладзімір Аляксандравіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Люсіна Агра»;

Жалезны Ўладзімір Аляксандравіч

Жалезны Ўладзімір Аляксандравіч

Цыбулька Анатоль Аляксандравіч, аператар КЗС, адкрытага акцыянернага таварыства «Любашава».

Цыбулька Анатоль Аляксандравіч

Цыбулька Анатоль Аляксандравіч

Каштоўны падарунак і граматы Ганцавіцкага раённага камітэта грамадскага аб’яднання “БРСМ” атрымаў маладзежны экіпаж ў складзе Сукача Анатолія Андрэевіча і Яршова Аляксандра Уладзіміравіча, камбайнераў адкрытага акцыянернага таварыства «Будча”, заняўшых 1 месца;

Маладзежны экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча”

Маладзежны экіпаж адкрытага акцыянернага таварыства «Будча”

За добрасумленную працу, асабісты ўклад, актыўны ўдзел пад час правядзення ўборачнай кампаніі 2020 года, каштоўнымі падарункамі Ганцавіцкай раённай арганізацыі рэспубліканскага грамадскага аб’яднання “Белая Русь” узнагароджаны:

Ярашэвіч Вольга Сяргееўна, інжынер па тэхніцы бяспекі адкрытага акцыянернага таварыства «Адраджэнне”;

Ярашэвіч Вольга Сяргееўна

Ярашэвіч Вольга Сяргееўна

Стрэльчык Яўгеній Мікалаевіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Любашава”;

Стрэльчык Яўгеній Мікалаевіч

Стрэльчык Яўгеній Мікалаевіч

Муха Уладзімір Іосіфавіч, вадзіцель адкрытага акцыянернага таварыства «Крышылавічы”.

Муха Уладзімір Іосіфавіч

Муха Уладзімір Іосіфавіч

Подпишитесь на наш канал
comments powered by HyperComments